Wczytuję dane...

Ciekawe kanały na polskim YouTube związane z numizmatyką

      Na pewno szukając informacji o numizmatach i prowadzeniu kolekcji, dużo informacji możemy znaleźć w internecie. Dlatego w dzisiejszym artykule przedstawimy Wam ciekawe, według nas, blogi i kanały na YouTube o tematyce numizmatycznej, które mogą poszerzyć wiedzę początkujących kolekcjonerów, ale również pomóc tym już zaawansowanym. Oto nasze propozycje:


     Kwadrans z numizmatyką

      Kwadrans z numizmatyką to kanał prowadzony przez Jacka i Bartka, którzy oferują swoim widzom między innymi ciekawostki i poradniki numizmatyczne, historię pieniądza. Przedstawiają też subskrybentom monety polskie – Monety II RP i PRL, a także współczesne monety z III RP.


 

     Zakapior PRL

     Na jego kanale na YouTube codziennie pojawia się nowy krótki film o tematyce numizmatycznej. Zakapior przedstawia swojej widowni zarówno monety i banknoty pochodzące z PRL-u, jak i będące aktualnie w obiegu. Na jego kanale widzowie mogą poznać szokujące ciekawostki dotyczące wartości niektórych polskich numizmatów.


      

 

 

Cypek i Monety

     Kanał o tematyce numizmatycznej prowadzony przez pasjonata ciekawych monet z róznych okresów historycznych. 

     78rostek Numizmatyka

     Kanał który istnieje najkrócej. Pomimo to znajdziecie na nim dużo merytorycznej wiedzy opowiedzianej w ciekawy sposób. 


      

 

     Skarbiec Króla

     Skarbiec Króla jest kanałem poświęconym monetom polskim z różnych okresów historycznych. Poszczególne filmy dedykowane są przeglądowi numizmatów pochodzących z czasów panowań różnych władców Polski. Jest to dobra propozycja dla miłośników starszych monet i ich historii.


 

     Numizmatyk

      Na tym kanale początkujący kolekcjonerzy mogą zasięgnąć kilku podstawowych porad dotyczących prowadzenia kolekcji – Numizmatyk pokazuje jak odpowiednio przechowywać monety, na co zwracać uwagę przy ustalaniu wartości numizmatu, czy też pokazuje oceny stanu zachowania. 


 

     Krzysztof Jurko

      Na tym kanale można znaleźć krótkie filmiki dotyczące konkretnych monet pochodzących sprzed kilku wieków. Początkujący numizmatycy znajdą tutaj również cenne poradniki na temat tego, jak zacząć zbierać monety i jak się z nimi obchodzić.


Swoje kanały prowadzą także niektóre domy aukcyjne, gdzie możemy obejrzeć filmy przygotowane przez ludzi profesjonalnie zajmujących się numizmatyką. 

    Antykwariat Niemczyk

     Kanał prowadzony przez Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk. Można na nim znaleźć porady i opinie profesjonalistów zajmujących się numizmatyką. Na swoim kanale antykwariat przedstawia również ciekawe monety, które następnie wystawiane są na prowadzonych przez nich aukcjach.


    Gabinet Numizmatyczny D. Marciniak

     Na tym kanale widzowie znajdą zarówno zapowiedzi aukcji przeprowadzanych przez Gabinet Numizmatyczny D. Marciniak, jak i filmy z udziałem profesjonalistów, którzy opowiadają o konkretnych monetach lub przedstawiają widzom poradniki czy lekcje numizmatyki. Na kanale dostępna jest między innymi ciekawa seria Antyczne piątki.